pondělí 24. září 2012

Dva týdny s břeclavskou knihovnou (1. 10. – 11. 10. 2012)


Cyklus Dva týdny s břeclavskou knihovnou zahájí v pondělí 1. října 2012 výstava fotografií Tibet a Barma, pořádaná ve spolupráci s občanským sdružením MOST, kterou bude moci zhlédnout ve vstupních prostorách knihovny do 19. října.
Na dětské oddělení bude tentýž den od 13  do 17 hod, probíhat výtvarná soutěž pro děti Podzimní jablko o nejkrásnější malované jablíčko, pořádaná ve spolupráci se ZŠ  a MŠ Kupkova

Ve středu 3. října 2012 proběhne od 11 hodin ve velkém sále beseda se spisovatelkou Danielou Krolupperovou, autorkou knih pro děti, určená žákům břeclavských škol, ale i další případným zájemcům z řad veřejnosti.
Ve středu bude v 9 hodin v malém sále zahájena úvodní lekcí počítačového kurzu Seznámení s počítačem, určeného úplným začátečníkům, podzimní řada kurzů pro veřejnost. Kurz má čtyři lekce a bude probíhat každou středu a pátek od 9 do 11 hod v malém sále knihovny. Od letošního roku probíhá výuka na nových noteboocích s operačním systémem Windows 7 a kancelářským balíkem Office 2010, které knihovna pořídila s přispěním dotačního programu Ministerstva kultury ČR VISK 3. Zájemci mohou pokračovat přímo navazujícím kurzem pro mírně pokročilé, v případě většího zájmu jsme připraveni otevřít kurz i v odpoledních hodinách.
Na pobočce v Charvátské Nové Vsi bude ve středu  po celý den probíhat Den otevřených dveří – soutěže, hry a výtvarné tvoření pro děti (dopoledne pro děti od 1 do 4 let, odpoledne pro školáky a předškoláky)


Ve čtvrtek a v pátek bude od 9 do 18 hod. ve vstupních prostorách v průjezdu hlavní budovy probíhat výprodej vyřazených knih a časopisů z fondu Městské knihovny Břeclav.

V pátek 5. října dopoledne se ve velkém sále knihovny uskuteční VŘSČ: Velké říjnové společné čtení, akce na podporu čtenářství určená  žákům a studentům břeclavských základních a středních škol.
Na pobočce v Poštorné zahraje ve pátek Divadélko Klubík dětem známou pohádku Josefa Čapka Jak pejsek a kočička pekli dortZačátek v 16:30, vstupné 25,– Kč.
 
Ve všech odděleních i na internetových stránkách knihovny bude celý měsíc říjen probíhat soutěž o drobné ceny, seznamující čtenáře s moderními službami knihovny, nazvaná Vaše Knihovna Virtuálně  s podtitulem „Víte, co všechno Vám knihovna může nabídnout i z pohodlí Vašeho domova?“

Následující čtvrtek, 11. října 2012, pak Dva týdny s břeclavskou knihovnou zakončí v 16:30 hodin  v malém sále Hudební kavárna na téma České operety. Můžete se těšit na povídání o historii české operety bohatě proložené nejhezčími operetními melodiemi v podání známých herců a zpěváků. Akce je určena široké veřejnosti a je také úvodem do volného cyklu přednášek AKADEMIE NEJEN PRO SENIORY.


Podrobnější informace najdete tady na blogu, na www.knihovna–bv.cz, na Facebooku nebo na tel. 519 372 149.

Žádné komentáře: