úterý 29. dubna 2014

Pokračování malování ornamentů z Podluží na keramiku

Městská knihovna Břeclav ve spolupráci s Dagmar Benešovou Hermi foto Břeclav zve na výtvarné dílny, které navazují na besedy o ornamentu a kurzy malování krojových mašlí z Podluží s lidovou malérečkou paní Marií Švirgovou z Lanžhota. Tentokrát se budeme učit, jak se maluje na keramiku, porcelán či sklo. Dílna je určena především dospělým zájemcům.

První dílna začíná v úterý 20. května 2014 od 17:00 do 20:00 hodin,
druhá proběhne ve čtvrtek 22. května 2014 opět od 17:00 do 20:00 hodin.

Obě dílny se uskuteční v malém sále Městské knihovny Břeclav a je nutná rezervace!!! Pokud se chcete některé z nabízených dílen zúčastnit, přihlaste se prosím na info@hermifoto.cz. Vložné činní 200,-Kč, které budeme vybírat až na místě.

Kapacita každé dílny je max. 40 osob, a proto Vás prosíme, vezměte si s sebou vlastní předmět, který si chcete vymalovat, např. malý talířek, rovný hrneček (na "buclatém" se to špatně učí), skleničku, zkrátka co vás napadne.

Vhodný bílý porcelán lze zakoupit v Bille (místo květinářství,  jen do 15. 5. 2014, pak se prodejna bude stěhovat na ul. Na Tržišti). Kdo to nestihne, nezoufejte, jsme s prodejnou smluvení, že na dílny budeme mít prodej porcelánu přímo v knihovně za velmi výhodné ceny :. Nahlédnout můžete na www.homebazar.eu
Dále budete potřebovat malý štěteček -  č. 0, č. 1 a hadřík na utírání. Pokud si už doma chcete připravit svou vlastní předlohu, ušetříte si tím čas na dílně. Nemusíte mít však strach, s paní Švirgovou pro Vás opět nachystáme jednoduché předlohy. Budeme malovat barvami na keramiku, které jsou po upečení v troubě omyvatelné i v myčce. Vše ostatní zajistí pořadatelé.

Tímto Vás na obě dílny srdečně zveme a prosíme o propagaci projektu ve vašem okolí.

Těší se na Vás
Marie Švirgová Lanžhot
Dagmar Benešová Hermi foto Břeclav
Městská knihovna Břeclav  

Městská knihovna
Národních hrdinů 9                                                                                        
690 02  Břeclav                                                                                              

Žádné komentáře: