čtvrtek 7. ledna 2016

Virtuální univerzita třetího věku bude pokračovat hledáním předků

I v roce 2016 pokračuje v břeclavské knihovně studium Virtuální univerzity třetího věku. Máme za sebou další semestr studia, který dokončilo celkem 45 absolventů. Studenti se ještě v  lednu zúčastní závěrečného semináře, který tentokrát proběhne v Oslavanech u Brna, součástí zájezdu bude také návštěva oslavanského zámku, včetně místního muzea.
Uplynulý semestr byl věnován tématu Kouzelná geometrie, pro jarní semestr si studenti vybrali rovněž velmi zajímavé téma – Genealogie aneb hledání předků. Cyklus přednášek je seznámí se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.


V jarním semestru čeká účastníky šest přednášek, úvodní přednáška začíná se v úterý 2. února 2016 v 15 hodin ve velkém sále knihovny. Ke studiu se lze přihlásit v knihovně kdykoliv během měsíce ledna, vlastní registrace studentů začne hodinu před začátkem úvodní přednášky, tj. 2. února 2016 ve 14 hodin. Ke studiu se mohou přihlásit i zájemci, kteří dosud Virtuální univerzitu třetího věku nestudují. Garantem výuky je Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, kde mají senioři po třech letech studia nárok na slavnostní promoci. Cena kurzu za celý semestr je stanovena na 420,- Kč, čtenáři knihovny mají slevu - pro ně činí školné 300,- Kč.
Virtuální Univerzitu třetího věku mohou studovat osoby se statutem důchodce, invalidní důchodci bez rozdílu věku i osoby kategorie 50 + (nezaměstnaní). Další informace lze získat, na stránkách www.e-senior.cz a www.knihovna-bv.cz nebo přímo u Mgr. Jaroslava Čecha, který studium VU3V v břeclavské knihovně organizačně zajišťuje (tel. č. 725 107 305, e-mail cech@knihovna-bv.cz).

Žádné komentáře: