čtvrtek 26. srpna 2010

Už se to blíží...

Knihovna se návštěvníkům představí po prázdninách v zbrusu novém kabátě. Na první pohled viditelnou změnou je zbrusu nová fasáda, vyvedená v zelených barvách, která historické budově knihovny z roku 1886 opět vrací zašlou krásu. Při rekonstrukci fasády se přihlíželo k tomu, aby se budova co nejvíce přiblížila své původní podobě, a tak se na ni vrátily i některé prvky, které vzaly za své při nepříliš šetrné opravě provedené v sedmdesátých letech minulého století.
Na celé budově také došlo k výměně nevyhovujících a netěsnících oken, což ocení hlavně návštěvníci čítárny orientované do frekventované hlavní ulice, kteří se mohou těšit na příjemnější a méně prašné a hlučné prostředí.
Celkově největších změn doznalo dětské oddělení, které malé čtenáře po prázdninách přivítá navíc novou výmalbou ve veselých barvách, novým kobercem a vyměněným topením.
Vynuceného uzavření knihovny jsme využili k tomu, abychom v celé knihovně provedli povinnou revizi knižního fondu, kterou musí každá knihovna jednou za deset let absolvovat. Našima rukama tak prošlo všech zhruba 100.000 svazků, které svým čtenářům nabízíme.
Pokud už jste zvědaví, jak knihovna po náročných opravách vypadá, rádi Vás v ní 1. září 2010 znovu uvítáme. Pro všechny zájemce jsme navíc připravili na pátek 24. září 2010 Den otevřených dveří, při kterém si budou moci nejen celou knihovnu projít, ale dozví se i leccos zajímavého z její historie i současnosti.

Jarek

Žádné komentáře: